Lista aktualności Lista aktualności

„Bezpieczne Ferie 2018” z leśnikami

Z myślą o bezpieczeństwie młodych mieszkańców powiatu olsztyńskiego, 10 stycznia nad jeziorem Limajno k. Dobrego Miasta odbyły się działania profilaktyczne w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2018". To cykl imprez, w których co roku bierze udział kilka tysięcy uczniów.

W wydarzeniu nad jeziorem Limajno udział wzięło kilkuset uczniów z gminnych szkół podstawowych.  Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Każdy uczeń mógł z bliska przyjrzeć się sprzętowi strażackiemu i policyjnemu poduszkowcowi. Policjanci i ratownicy medyczni pouczyli dzieci, jak się zachować, gdy pod kimś załamie się lód, co się dzieje z człowiekiem, gdy wpada do lodowatej wody i jak postępować przy wychłodzeniu organizmu.

Jak co roku, nie zabrakło na akcji leśników. Wspólne stoisko Nadleśnictw Wichrowo i Kudypy było oblegane przez uczniów ciekawych leśnego świata. Dzieci mogły nauczyć się rozpoznawać drzewa i posłuchać o zwyczajach leśnych zwierząt. Strażnicy Leśni przybliżyli dzieciom swoją pracę i uczyli, jak bezpiecznie wypoczywać w lesie.

Już wkrótce w województwie warmińsko-mazurskim ferie zimowe. Dwa tygodnie laby od szkoły to czas odpoczynku, ale również możliwe zagrożenia. By ograniczyć                        i zminimalizować możliwe skutki nieszczęśliwych wypadków wśród dzieci i młodzieży co roku o podobnej porze odbywają się działania tych służb, na których spoczywa ratowanie życia ludzkiego.


Terminarz festynów „Bezpieczne Ferie 2018”
1) Swobodno, gm. Dobre Miasto     10.01.2018 r. godz. 10:00
2) Tumiany, gm. Barczewo              12.01.2018 r. godz. 10:00
3) Jemiołowo, gm. Olsztynek           15.01.2018 r. godz. 10:00
4) Rukławki, gm. Biskupiec              18.01.2018 r. godz. 10:00