Lista aktualności Lista aktualności

10 października - Światowy Dzień Drzewa

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa.

O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca ... 

Spotykamy je na codzień. Ale czy przechodząc obok swojego ulubionego drzewa zastanawialiście sie kiedyś co to za gatunek? A może od zawsze nurtuje Was myśl jak nazywa się to drzewo rosnące tuż za oknem.

Najlepszym miejscem na poznanie gatunków drzew jest ogród dendrologiczny - Arboretum.  Ta dość skomplikowana nazwa pochodzi od łacińskiego słowa arbor -  drzewo.

W kudypskim Arboretum rośnie blisko 1000 gatunków i odmian drzew i krzewów. Oprócz gatunków rodzimych - czyli naszych, polskich - możecie tutaj poznać rośliny z innych części świata: Ameryki czy Azji. Wszystkie drzewa są podpisane więc ich identyfikacja nie sprawi Wam problemu.

Nasz ogród jest czynny do końca października codziennie w godzinach 9.00 - 18.00.

Zapraszamy

A tym, którzy z różnych względów nie moga dotrzeć do Arboretum proponujemy obejrzenie odcinka " Prosto z Lasu" w którym opowiadamy o naszych podstawowych gatunkach drzew.

https://www.youtube.com/watch?v=mzZ79YrMLmI