Lista aktualności Lista aktualności

1000 drzew na minutę!!!

Trwa wielkie sadzenie lasu na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Kolejne nadleśnictwa do sadzenia zapraszają okolicznych mieszkańców i uczniów pobliskich szkół. Tak było w Kudypach, Jagiełku czy Ostrołęce.

W sobotę 8 kwietnia wzorem poprzedniego roku kudypscy leśnicy zorganizowali "Rodzinne Sadzenie Lasu". Podobnie jak w ubiegłym roku powierzchnia przygotowana do odnowienia lasu zlokalizowana była tuż za granicami olsztyńskich Dajtek, przy drodze krajowej nr 16. Choć rozpoczęcie sadzenia zaplanowane było na godzinę 10.00, pierwsi ochotnicy nie mogący doczekać się sadzenia zjawili się przed czasem. Po krótkiej zbiórce organizacyjnej i zaznajomieniu uczestników z tematyką spotkania szpadle poszły w ruch. Na początku pracownicy Nadleśnictwa Kudypy udzielili instruktarzu prawidłowego sadzenia, po czym już w każdej minucie przybywało posadzonych dębów. Łącznie w tą kwietniową sobotę w Nadleśnictwie Kudypy las sadziło ponad 100 osób. Pośród nich były całe rodziny: dzieci, rodzice i dziadkowie. Ponadto w akcji sadzenia lasu uczestniczyli członkowie Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie. Dzięki dużej frekwencji i zapałowi uczestników, wspólnymi siłami posadziliśmy tego dnia ok. 2 tys. młodych dębów. Na zakończenie, po trudach włożonych w odnowienie lasu, wszyscy zregenerowali siły przy ognisku. Każdy otrzymał również pamiątkową koszulkę, a najmłodsi w nagrodę za włożone zaangażowanie zostali nagrodzeni medalami.

Dzień wcześniej podobne akcje odnowieniowe odbyły się w Nadleśnictwach Jagiełek i Ostrołęka. W tym pierwszym nadleśnictwie las sadzili uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Biesala. W tym drugim, w prace odnowieniowe włączyli się uczniowie z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu.