Lista aktualności Lista aktualności

Bezpieczne Ferie 2019

21 stycznia w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczynają się ferie zimowe. Dwa tygodnie wolnego dla dzieci to również okres zwiększonego ryzyka powstania nieszczęśliwego wypadku.

By ograniczyć i zminimalizować możliwe skutki zagrożeń, co roku o podobnej porze odbywają się działania służb na barkach, których spoczywa pomoc i ratowanie życia ludzkiego. Każdego roku wspólna inicjatywa Lasów Państwowych, służb i lokalnych samorządów cieszy się dużym zainteresowaniem.

W kolejnej odsłonie rozpoczętej akcji 16 stycznia 2019 roku odbył się festyn nad jeziorem Limajno. Około 200 uczestników – przede wszystkim dzieci i młodzież - miało okazję doświadczyć, jakie o tej porze roku mogą powstać zagrożenia, i jak im przeciwdziałać.

Leśnicy z Nadleśnictw Kudypy i Wichrowo, policjanci i strażacy wyjaśniali na czym polega ich praca, jak również udzielali instruktażu oraz informacji. Między innymi: jak zachować się w stosunku do agresywnych psów, zasady zachowania się zimą na lodzie i w lesie, czy też korzystanie z alarmowego numeru 112. Uzupełniły to konkursy dla dzieci dotyczące zasad bezpieczeństwa na terenach leśnych. Nie zabrakło gorącej herbaty, a każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.