Lista aktualności Lista aktualności

Bezpieczne wakacje z leśnikami

Leśnicy z Nadleśnictwa Olsztyn przyłączyli się do festynu edukacyjnego „Bezpieczne Wakacje” organizowanego przez Komendę Miejską Policji oraz Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Na plażę w Zalesiu nad Jeziorem Orzyc zaproszonych zostało kilkuset uczniów szkół podstawowych powiatu olsztyńskiego. W programie spotkania znalazło się wiele atrakcji m.in. nauka udzielania pierwszej pomocy,  pokazy szkolenia psa policyjnego, porady zdrowotne i wiele innych. W towarzystwie zaangażowanych służb mundurowych znaleźli się również leśnicy, którzy przygotowali hasła i pogawędki odnoszące się do tematu ekologii i bezpiecznego zachowania się  w lesie podczas wakacji.

- Przy okazji takich spotkań chcielibyśmy nauczyć dzieci jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia np. gdy zobaczą pożar w lesie – powiedział  Mirosław Borsuk, komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Olsztyn.

Pogoda dopisała, co jeszcze bardziej utwierdziło nas w przekonaniu, że warto spędzić kilka chwil na świeżym powietrzu i przez chwilę zatrzymać się przy temacie bezpiecznych wakacji.