Lista aktualności Lista aktualności

Dbają o bezpieczeństwo pracowników, mają na to dyplom

W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie odbyło się dzisiaj wręczenie dyplomów Zakładom Usług Leśnych, które wzięły udział w specjalnym programie prewencyjnym.

„Zdobądź dyplom Państwowej Inspekcji Pracy” – tak nazywa się specjalistyczny program prewencyjny, w którym wzięło udział kilka zakładów usług leśnych, działających na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Właściciele tych firm poddali się swoistego rodzaju audytowi Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Olsztynie. Ci, którzy spełnili wszystkie wymogi otrzymali wczoraj dyplomy. – Chciałbym, żeby takich zakładów usług leśnych było jak najwięcej. Jesteście Państwo przykładem do naśladowania. Pokazujecie, że liczy się dla was nie tylko czynnik ekonomiczny, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników – powiedział dr inż. Piotr Czyżyk, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Marek Wójciak, Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie przyznał, że usługi leśne to wciąż branża niebezpieczna. – Praca w lesie jest trudna i niebezpieczna. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby poprzez programy prewencyjne zachęcać przedsiębiorców do pracy nad poprawą bezpieczeństwa pracowników – dodał Marek Wójciak.