Lista aktualności Lista aktualności

Kolejny motocyklista ukarany

Służba Leśna Nadleśnictwa Ostrołęka ujęła na gorącym uczynku kierowcę motocykla crossowego. Nielegalny rajd po duktach leśnych zakończył się kilkusetzłotowym mandatem.

Od kilku tygodni do pracowników Nadleśnictwa Ostrołęka docierały niepokojące sygnały od osób chcących korzystać w sposób rekreacyjny z uroków lasu o szalejących osobach na motocyklach crossowych i quadach. Służba Leśna podjęła działania mające na celu ujawnienie osób bezprawnie korzystających z lasu. Zniszczone dojazdy pożarowe i rozgrabiona ściółka leśna to najczęstszy krajobraz po urządzanych rajdach motocykli crossowych lub samochodów terenowych.

Ujęcie sprawców takich czynów jest niezwykle trudne. Mając świadomość swoich działań organizują często przejazdy w godzinach popołudniowych lub w weekendy. Dodatkowo zasłaniają lub demontują tablice rejestracyjne co utrudnia ich zidentyfikowanie. Bezprawny wjazd do lasu reguluje art. 29 Ustawy o lasach oraz art. 161 Kodeksu wykroczeń.

Regularny monitoring miejsc urządzanych rajdów przyniósł skutek. W niedzielne popołudnie udało się ująć motocyklistę, który z ogromnym hałasem przemierzał tereny leśne niszcząc drogi i ściółkę leśną. Miejmy nadzieję, że nałożony surowy mandat wystarczająco zniechęci do podobnych czynów.