Lista aktualności Lista aktualności

Łabędź uratowany przez kudypskich leśników

Leśnicy z leśnictwa Redykajny wykonując swoje obowiązki służbowe w lesie nieopodal rzeki Łyny zauważyli dziwnie zachowującego się młodego łabędzia. Po zbliżeniu się do ptaka, który nie miał już siły uciekać, okazało się, że dziób i szyja zwierzęcia jest czymś owinięta.

Po schwytaniu ptaka okazało się, że łabędź zaplątał się w stalową plecionkę wędkarską zerwaną wraz z woblerem ( przynętą na drapieżne ryby). Miał zaplątany dziób i szyję, której nie mógł wyprostować przez co nie mógł nurkować i pobierać pokarmu. Błąkał się po lesie jakby szukał pomocy – wspominają leśnicy. Długo nie musiał na nią czekać, pracownicy Służby Leśnej natychmiast przystąpili do działania. Po unieruchomieniu łabędzia, sprzętem znalezionym w samochodzie, poprzecinali stalowe linki i oswobodzili przestraszone zwierzę. Po sprawnie przeprowadzonej akcji, nieco zdezorientowany, ale już wolny łabędź oddalił się w kierunku rzeki.

Miał szczęście, że akurat w tym miejscu obchodziliśmy las –  stwierdził z zadowoleniem leśniczy patrząc na odpływającego łabędzia.