Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy świętowali z harcerzami

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. Ponad 6 000 harcerzy przyjechało na Warmię by wspólnie świętować ten piękny jubileusz. W obchodach wzięli też udział leśnicy.

Głównym wydarzeniem Zlotu 30-lecia ZHR było spotkanie wszystkich harcerek i harcerzy w Gietrzwałdzie. Do wspólnego świętowania zaproszeni zostali również leśnicy: Nadleśnictwa Kudypy i Olsztyn przygotowały wspólnie stoisko edukacyjne Leśnego Kompleksu Promocyjnego „ Lasy Olsztyńskie”.

Z racji tego, że mieliśmy do czynienia z młodzieżą należącą do harcerstwa, przygotowaliśmy dla nich przede wszystkim różne zadania praktyczne związane z drewnem: było wspólne budowanie drewnianego domu, piłowanie drewna na czas czy budzący najwięcej emocji konkurs wbijania gwoździ. Harcerze znakomicie radzili sobie z wyznaczonymi zadaniami udowadniając nam, ze nie raz trzymali w rękach piły i młotki – tak harcerski spryt i dyscyplinę podsumowali leśnicy ze stoiska LKP „Lasy Olsztyńskie”. Nie zabrakło również rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt czy przypominania zasad bezpiecznego zachowania w lesie.

Jedna z największych atrakcji spotkania było wspólne bicie rekordu Polski  w tańcu „belgijki”. Do tej pory rekord wspólnego jednoczesnego tańca należał do mieszkańców Zamościa – odtańczyło go wspólnie 2798 osób. Wczoraj na gietrzwałdzkich błoniach „belgijkę” zatańczyło 4851 osób w tym czworo leśników.

Wieczorem, w gietrzwałdzkim spotkaniu z harcerzami wziął udział Prezydent Andrzej Duda.