Lista aktualności Lista aktualności

Młodzi artyści nagrodzeni

Podczas uroczystej gali podsumowania kolejnej edycji Konkursu Plastycznego NASZ LAS, nagradzano wyobraźnię, wrażliwość estetyczną i zaangażowanie. Wielkim emocjom towarzyszyło podekscytowanie i ogromne poruszenie.

A wszystko to w Pałacu Młodzieży w Olsztynie, który w miniony poniedziałek pękał w szwach. Był pełen leśników, a także młodych artystów, odbierających zasłużone wyróżnienia.

W konkursie plastycznym wzięło udział prawie 500 dzieci placówek oświatowych powiatu olsztyńskiego począwszy od przedszkolaków do uczniów klas średnich. Uczestnicy wykonywali prace w dowolnej wybranej przez siebie technice. Komisja, w skład której wchodzili zarówno  profesjonaliści - plastycy Pałacu Młodzieży, jak również amatorzy sztuki - pracownicy Nadleśnictwa Olsztyn, wyróżniła i postanowiła nagrodzić  100 nadesłanych prac. – W tym wyjątkowym 2018 r. wyróżniając 100 prac, chcemy uczcić rocznicę 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówili członkowie komisji konkursowej.

Ideą konkursu jest rozwijanie wrażliwości estetycznej, spostrzegawczości, pamięci wzrokowej dzieci i młodzieży, inspirowanej specyfiką leśnego krajobrazu o różnych porach roku. Obcując z przyrodą w odczuciach dzieci budzi się potrzeba ochrony przyrody, nieustannego odkrywania piękna natury. Niewątpliwie  okoliczne malownicze lasy są inspiracją dla barwnych kompozycji plastycznych. Podczas tworzenia prac plastycznych następuje również wymiana doświadczeń i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

Konkurs plastyczny zorganizowany został przez Nadleśnictwo Olsztyn i Pałac Młodzieży w Olsztynie przy współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.