Lista aktualności Lista aktualności

Pójdźmy wszyscy do stajenki

6 stycznia 2019 roku w Święto Objawienia Pańskiego już po raz siódmy Orszak Trzech Króli - zgromadził mieszkańców Bartoszyc na wspólnym kolędowaniu w wielobarwnym pochodzie przez miasto.

Leśnicy, już tradycyjnie, zajęli się  budową i dekoracją „Stajenki Betlejemskiej”  - ostatniej stacji (mansjonu) i celu wędrówki Orszaku. Drewniana konstrukcja szopki powstała na placu Bohaterów Westerplatte. Zdobiła ją świetlna iluminacja w postaci charakterystycznej gwiazdy z warkoczem, która rozbłysła wraz z przybyciem Świętej Rodziny. Żeby było jeszcze prawdziwiej i sympatyczniej Świętej Rodzinie towarzyszyły żywe osiołki wypożyczone dzięki uprzejmości właścicieli Pałacu i Folwarku w Galinach.

Szczególne zadanie przypadło w tym roku Nadleśniczemu, który wziął udział w orszaku jako Melchior IX – Król Azjatycki. Dzięki charakterystycznej postawie i fizjonomii specjalna charakteryzacja nie była potrzebna.

Żywe zainteresowanie mieszkańców, a szczególnie dzieci, umacnia nas w przekonaniu, że czas poświęcony na udział w tym przedsięwzięciu to dobra inwestycja w nasz społeczny wizerunek.