Lista aktualności Lista aktualności

Ruszyły punkty sprzedaży dziczyzny

W ramach pilotażowego projektu rozwojowego Lasów Państwowych „Zdrowa Żywność z Polskich Lasów” na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie od października br. można w 9 nadleśnictwa (Miłomłyn, Nidzica, Iława, Lidzbark, Nowe Ramuki, Strzałowo, Olsztyn, Młynary, Ciechanów) zamówić i kupić w specjalnie do tego przygotowanych punktach całe sztuki: dzików, saren, jeleni i danieli.

Głównym celem jest promocja żywności pochodzącej z naszych pięknych lasów a przede wszystkim  dziczyzny jako najbardziej wartościowego i smacznego mięsa.

Oferta jest skierowana do wszystkich osób prywatnych, ale także do gospodarstw agroturystycznych, restauracji i hoteli.


Poprzez upowszechnienie konsumpcji i zwiększenie stopnia przerobu doskonałego surowca jakim jest dziczyzna mamy nadzieję na powstawanie dodatkowych miejsc pracy na terenach wiejskich oraz na wsparcie promocji naszego pięknego regionu zachęcając do przyjazdu i skosztowania naszych lokalnych produktów.


Wszystkich zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt w najbliższych nadleśnictwach prowadzących sprzedaż bezpośrednią (tabelka poniżej ).
W załączniku ulotka informacyjna gdzie  i jak zamówić dziczyznę.

Nadleśnictwo  Osoba obsługująca punkt w nadleśnictwie Telefon  Komórkowy Adres emailowy 
Ciechanów  Krzysztof Affek 694 466 067 krzysztof.affek@olsztyn.lasy.gov.pl
Iława Marian Lendzion 604 975 766 marian.lendzion@olsztyn.lasy.gov.pl
Lidzbark Wojciech Białecki 608 434 536 wojciech.bialecki@olsztyn.lasy.gov.pl
Miłomłyn Sławomir Szabelski 600 829 937 slawomir.szabelski@olsztyn.lasy.gov.pl
Młynary Kamil Oskroba 696 499 314 kamil.oskroba@olsztyn.lasy.gov.pl
Nidzica Maciej Bonczar 692 477 227 maciej.bonczar@olsztyn.lasy.gov.pl
Nowe Ramuki Kamil Zdun 796 557 016 kamil.zdun@olsztyn.lasy.gov.pl
Olsztyn Waldemar Paszkiewicz 693 982 179 waldemar.paszkiewicz@olsztyn.lasy.gov.pl
Strzałowo Maciej Gałązka 502 598 565 maciej.galazka@olsztyn.lasy.gov.pl