Lista aktualności Lista aktualności

Stroiki pachnące lasem na Warmińskim Jarmarku

Już po raz 10 na olsztyńskiej starówce odbył się Warmiński Jarmark Świąteczny. Od lat w tym ważnym dla mieszkańców Olsztyna wydarzeniu udział biorą również leśnicy. Z tej okazji Leśny Kompleks Promocyjny „ Lasy Olsztyńskie” przygotował specjalne świąteczne, pachnące lasem stoisko.

Główną atrakcją „ zielonego stoiska” było wspólne z leśnikami tworzenie naturalnych, świątecznych stroików. Wystarczył krążek drewna, jodłowa gałązka, kilka szyszek, symboliczna bombka i nasi goście tworzyli prawdziwe arcydzieła. Wspólne majsterkowanie wciągało i łączyło wszystkie pokolenia – od kilkulatków, którym pomagali rodzice aż po seniorów, którym z kolei pomagały wnuki.

W trakcie, gdy część rodziny z przejęciem tworzyła leśny stroik pozostali mogli spróbować „ darów lasu”.  Częstowaliśmy dziczyzną, konfiturami i syropami z leśnych owoców, posmakować można było różnych miodów. Wiele z tych produktów pochodzących z lasu już wkrótce zagości na naszych świątecznych stołach.

Na naszym stoisku promocyjnym można było również sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Rozmawialiśmy o lesie, o pracy leśnika i drewnie. Opowiadaliśmy też o tym jak bezpiecznie i mądrze dokarmiać ptaki. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko mógł od nas otrzymać „ ptasią pyzę” – specjalną mieszankę nasion i tłuszczu stworzoną z myślą o dokarmianiu ptaków.

Świąteczną atmosferę jarmarku podkreślił dodatkowo padający śnieg. Jak szacują organizatorzy olsztyńską starówkę odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Na wigilijnych stołach wielu z nich staną nasze leśne stroiki.

Leśnicy  życzą wesołych Świąt !!!