Lista aktualności Lista aktualności

Wyjątkowe sadzenie

Leśnicy z Nadleśnictw Strzałowo i Ciechanów posadzili las z niepełnosprawnymi.

W środę 10 kwietnia 2019 r. osoby uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej (WTZ)  Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Umysłową Koło w Mikołajkach posadziły 1000 malutkich sosen w Leśnictwie Piersławek, na terenie Nadleśnictwa Strzałowo.

Uczestnicy dowiedzieli się jak przebiega proces pozyskania drewna i odnowienia lasu. Zobaczyli obszar po wycięciu drzew. Zaobserwowali jak została przygotowana gleba do odnowienia. Dowiedzieli się, dlaczego teren został ogrodzony, skąd pochodzą sadzonki. Oprócz tego poznali tajniki sadzenia i niezbędne narzędzie. Wspólne sadzenie lasu z leśnikami zwieńczyło spotkanie przy ognisku.

 

Dwa dni później w Lesie Lekowskim (Nadleśnictwo Ciechanów) posadzono wyjątkowy las – „LAS DOBREJ WOLI”. Około 0,25ha lasu zostało posadzone przez osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. Zapał i zaangażowanie uczestników akcji bardzo nas zaskoczył. Posadziliśmy dwukrotnie więcej dębów niż szacowaliśmy, a sadzonki donosiliśmy kilka razy!  Wielki ukłon w kierunku straży pożarnej, która podlała posadzone drzewka.