Lista aktualności Lista aktualności

#Oderwij się od kompa Challenge

Wszyscy jesteśmy znużeni zdalną pracą i widokiem monitora. Jak to łatwo odreagować? W kontakcie z naturą.

Samemu nie jest łatwo się ruszyć, dlatego Nadleśnictwo Spychowo w dniach 4-9 stycznia przygotowało wyzwanie dla małych rodzinnych grup: pieszo–kajakowy rajd po lasach i wodach Puszczy Piskiej. Ponad 40 osób podjęło się wyzwania i wykonało wszystkie zadania pokonując w ciągu 5 dni trasę 63 km: 50 km pieszo i 13 km kajakiem.

 

Uczestnicy przemierzali trasę w małych grupkach rodzinnych, tak aby zachować należyty reżim sanitarny. Na każdym odcinku czekały nowe wyzwania.

 

Podczas dwóch pierwszych dni uczestnicy wcielali się w role członków tajemniczego ludu Baza i podążali za wskazówkami kierującymi ich do ukrytego skarbu. W ciągu następnych dni przy pomocy aplikacji i cyfrowej mapy zaliczali kolejne punkty trasy na czas. Czwartego dnia czekało ich zadanie odnalezienia foto-punktów i strzałek ukrytych na trasie rajdu. Część trasy zaplanowana była na godziny popołudniowe w formie nocnego marszu z pochodniami. O zapewnienie atrakcji na trasie zadbały profesjonalne firmy eventowe: Bartbo i Mówiący Kij.

 

Najbardziej wymagający był ostatni odcinek kajakiem z Babięt do Spychowa przez jeziora Zyzdrój Wielki i Mały (na wodzie najłatwiej było zachować dystans pomiędzy uczestnikami).

 

Pogoda nie rozpieszczała. Zdarzały się uciążliwe opady śniegu z deszczem czy wiatr na jeziorze. Z dnia na dzień piechurzy byli lepiej przygotowani i łatwiej pokonywali te uciążliwości.

 

Podsumowując, zarówno mali, jak i duzi twardziele spisali się na medal i na pewno oderwali się od komputerowej rzeczywistości.