Lista aktualności Lista aktualności

Brzydkie kaczątko uratowane przez leśników

Poturbowanego i błąkającego się w wzdłuż asfaltu samotnego młodego łabędzia znalazł wczoraj leśniczy z Nadleśnictwa Kudypy. Młody ptak dochodzi do zdrowia w prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztyn specjalistycznym ośrodku.

Leśnicy przewieźli „brzydkie kaczątko” do prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztyn Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce.

Leśnicy z Kudyp są przekonani, że pod troskliwa opieką ich kolegów z Olsztyna młody ptak szybko wydobrzeje i wróci na wolność. Łabędź już dostał imię – Tomuś, czyli tak jak leśniczy, który go znalazł

Prowadzony przez Nadleśnictwo Olsztyn Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych współpracuje z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Olsztynie oraz Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie. Objęty jest nadzorem tych instytucji i posiada stałą specjalistyczną opiekę weterynaryjną. Ośrodek się rozbudowuje – powstają nowe woliery ze specjalnym przeznaczeniem dla ptaków drapieżnych i zaplecze socjalno-zabiegowe. W ciągu roku  olsztyńscy leśnicy przyjmują średnio 30 ptaków drapieżnych. Nie odmawiają również pomocy pozostałym gatunkom. Współpracują z innymi ośrodkami na terenie województwa.