Lista aktualności Lista aktualności

Jutro obchodzimy Walentynki- święto zakochanych

Jak co roku 14-go lutego kwiaciarnie pękają w szwach, a klienci wynoszą z nich mnóstwo zakupionych pięknych bukietów. Wręczamy ukochanym kartki świąteczne tzw.”Walentynki”. Święto choć zapożyczone przyjęło się i u nas.

My zaglądając do lasu możemy wspomnieć, że początek roku to pora godów (miłości) u zwierząt. W tym czasie takie gatunki jak np. lis, jenot, bóbr, wilk, ryś, wydra czy też zając ubiegają się o względy wybranek serca.

W to piękne święto miłości warto pamiętać o swoich futrzastych przyjaciołach. Kot lub pies na Twój widok zawsze będą się cieszyć, gdy masz zły dzień można się im wyżalić i  je przytulić. One siedząc patrzą na nas i swoimi pięknymi dużymi oczami wyrażają zrozumienie, nic nie wypominając. Zawsze chętnie wtuleni będą oglądać kolejną romantyczną komedię, a że nie są na diecie – to chętnie zjedzą z Tobą kolację.

Ssaki nie są jedynymi zwierzętami, które w tym czasie okazują sobie względy. Anomalie pogodowe, które obserwujemy w tym roku powodują wcześniejszy powrót takich ptaków jak: żuraw europejski czy gęsi. Przy tak ciepłej zimie większość łabędzi pozostała u nas na nie zamarzniętych jeziorach, co jest rzadkim zjawiskiem. Zdarzało się, że żuraw wysiadywał jaja  przy niewielkiej pokrywie śnieżnej, a w tym roku już przystępują do lęgu, co wynika z  obserwacji naszego leśniczego Pana Pawła Sztremera.

Chcielibyśmy przypomnieć o naszym tajemniczym „ zakątku zakochanych”, który powstał w ubiegłym roku w Arboretum. Serdecznie zapraszamy z wizytą w nasze skromne progi w ciepłe wiosenne dni już od kwietnia. Będzie można tam wylegiwać się na leżakach i korzystać z kąpieli słonecznych, słuchając szumu drzew i śpiewu ptaków znajdziemy czas na wspólne rozmyślanie. Już dziś publikujemy zdjęcia z tego malowniczego miejsca oraz parę miłosnych ciekawostek.

Jaki świat jest piękny, a przyroda zaskakująca.