Lista aktualności Lista aktualności

Kordelas na zwieńczenie służby

Dyrektor RDLP w Olsztynie – Adam Roczniak wyróżnił Panią Krystynę Tonkowicz z Nadleśnictwa Lidzbark najwyższym leśnym odznaczeniem - Kordelasem Leśnika Polskiego.

W dniu 27 stycznia 2021 roku odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Krystyny Tonkowicz odchodzącej na zasłużoną emeryturę. Pani Krystyna związana była z Lasami Państwowymi od 1973 roku, kiedy podjęła pracę w Nadleśnictwie Kudypy jako stażystka. Od 1979 roku pracowała w Nadleśnictwie Lidzbark początkowo jako referent, instruktor, adiunkt, a następnie starszy specjalista Służby Leśnej. Zajmowała się głównie hodowlą i ochroną przyrody. W uroczystości pożegnania wzięli udział Dyrektor RDLP w Olsztynie - Adam Roczniak, Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr – Piotr Juszczyk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lidzbark – Dariusz Szczawiński oraz pracownicy biura Nadleśnictwa Lidzbark.

Warto wspomnieć, że w 1999 roku Pani Krystyna Tonkowicz otrzymała srebrną odznakę Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nadaną przez Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. W 2004 roku została nagrodzona Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej -  Aleksandra Kwaśniewskiego. W 2021 roku Dyrektor RDLP w Olsztynie – Adam Roczniak wyróżnił Panią Krystynę Tonkowicz leśnym odznaczeniem - Kordelasem Leśnika Polskiego.

Pozostając z wyrazami szacunku i pamięci życzymy Pani Krystynie wiele zadowolenia płynącego z poczucia dobrze wypełnionej służby oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, realizacji swoich pasji i zainteresowań, dalszych planów i zamierzeń, wspieranych dobrym zdrowiem.