Lista aktualności Lista aktualności

Lekcja online z leśnikiem

Nietypową lekcję przyrody zorganizowali leśnicy z Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Jeden z nich poszedł do lasu wyposażony w smartfon i za pomocą połączenia wideo przeprowadził zajęcia edukacyjne dla polskich dzieci ze szkoły w Irlandii.

Chociaż z powodu epidemii koronawirusa leśnicy nie prowadzą obecnie zajęć edukacyjnych, to są tacy, którzy znaleźli na to sposób. W Nadleśnictwie Górowo Iławeckie kilka dni temu odbyła się przyrodnicza-lekcja online. Jej słuchaczami były dzieci w polskiej szkoły w irlandzkim mieście Athlon. - Uzbroiłem się w dwa smartfony i o umówionej godzinie połączyłem się przy pomocy mediów społecznościowych z nauczycielką, natomiast pani nauczycielka przy użyciu laptopa i rzutnika przekazywała obraz i dźwięk dzieciom – opowiada Marek Durak, leśnik z Nadleśnictwa Górowo Iławeckie, który przeprowadził nietypową lekcję.

Tematyką zajęć było bezpieczeństwo i przyroda lasów mazurskich na przykładzie Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Leśnik opowiedział dzieciom jak powinny się ubrać i co  wziąć ze sobą do lasu. Dzieci zdobyły też informacje o organizmach żyjących w lesie, budowie piętrowej drzewostanów, a także o miejscach, które powinno się unikać i na jakie niebezpieczeństwa mogą się natknąć w lesie. -  Zwieńczeniem zajęć była chmara jeleni, która wyłoniła się z młodnika i przeparadowała kilkanaście metrów ode mnie wywołując zachwyt wśród dzieci – kończy Marek Durak.