Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy na rowerach

Po raz kolejny, dzięki wsparciu RDLP Olsztyn drużyna kolarstwa górskiego RDLP Olsztyn MTB Team wystartowała w Mistrzostwach Polski Leśników w Maratonie MTB, które odbyły się 05.06.2021 r. na terenie Nadleśnictwa Gdańsk (RDLP Gdańsk).

Naszą Dyrekcję reprezentowało czterech zawodników:

- Krystian Baranowski – Nadleśnictwo Korpele;

- Marcin Zajączkowski – Nadleśnictwo Szczytno;

- Tomasz Jarczyk – biuro RDLP;

- Aleksander Sydoruk – biuro RDLP;

Impreza odbyła się w ramach cyklu maratonów rowerowych MTB Energy Maraton, gdzie oprócz klasyfikacji branżowej leśników odbywała się normalna rywalizacja kolaży - amatorów. Trasa klasyfikacji mężczyzn – leśników, liczyła sobie 38 km i 815 m podjazdów i prowadziła w większości drogami leśnymi oraz ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Na starcie konkurowaliśmy z 15 leśnikami z całej Polski min. z DGLP, RDLP Katowice, Wrocław czy Poznań.

Na mecie bezkonkurencyjny okazał się przedstawiciel Nadleśnictwa Jugów (RDLP Wrocław) z czasem 1 godzina i 32 min.; jako drugi przyjechał przedstawiciel Nadleśnictwa Babki (RDLP Poznań) z czasem 1:41; trzeci na mecie zameldował się przedstawiciel leśników z Olsztyna – Tomasz Jarczyk z czasem 1:47.

Nasi zawodnicy wjeżdżali na linię mety w kolejności:

m-ce 4 Krystian Baranowski z czasem 1:51;

m-ce 9 – Aleksander Sydoruk z czasem 2:18;

m-ce 10 - Marcin Zajączkowski z czasem 2:29.

Pozytywnym dopełnieniem rywalizacji była ceremonia dekoracji, gdzie nagrody były wręczane przez Dyrektora RDLP w Gdańsku oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Gdańsk.