Lista aktualności Lista aktualności

Nikt tak nie gra na rogach jak Oni

Reprezentują Lasy Państwowe w Polsce i na świecie. Mają na koncie mnóstwo sukcesów – zarówno tych indywidualnych, jak i zespołowych. Mowa o Zespole Sygnalistów Myśliwskich „Leśna Brać”.

Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Leśna Brać” w tym roku obchodzi 21-lecie istnienia. 12 października br. członkowie zespołu i ich przełożeni spotkali się z Adamem Roczniakiem, Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Była to okazja do podziękowań i doceniania zaangażowania zespołu „Leśna Brać”. – Podziwiam was i jestem pod ogromnym wrażeniem waszych umiejętności. Należą się wam wielkie wyrazy uznania za to, że reprezentujecie Lasy Państwowe na tak wielu płaszczyznach – mówił Dyrektor Roczniak.

Kierownik „Leśnej Braci ” Adam Jażdżewski – na marginesie: 4-krotny mistrz Polski w grze na rogu myśliwskim - przybliżył kulisy powstania zespołu. – Najpierw powstał zespół w Nadleśnictwie Spychowo. Chwilę później w Nadleśnictwie Strzałowo. Jakoś tak wyszło, że połączyliśmy siły i obecnie zespół tworzą leśnicy z aż pięciu nadleśnictw: Spychowa, Strzałowa, Mrągowa, Parciak, Nidzicy i Jedwabna – powiedział Adam Jażdżewski.