Lista aktualności Lista aktualności

Nowoczesny monitoring wizyjny metodą na śmieciarzy

Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Dwukoły ukarali mandatem mężczyznę, który poremontowe odpady wyrzucił do lasu. W ujęciu sprawcy pomogła fotopułapka.

Na terenie Leśnictwa Szydłowo w Nadleśnictwie Dwukoły (RDLP Olsztyn), zamontowane w ostatnim czasie urządzenie monitorujące dostarczyło interesującego materiału, który pozwolił na uchwycenie i przykładne ukaranie sprawcy wyrzucenia śmieci do lasu. Mężczyzna, którego uchwyciła fotopułapka robił w domu remont. Postanowił zaoszczędzić na utylizacji poremontowych odpadów i wyrzucił je do lasu. Za to wykroczenie został ukarany przez Strażników Leśnych najwyższym, przewidzianym przez kodeks wykroczeń mandatem – 500 złotych.

Świadomość ekologiczna niektórych naszych rodaków pozostawia wiele do życzenia. W ostatnich latach na powierzchnie leśne coraz częściej wyrzucane są tzw. odpady „kłopotliwe” czyli wielkogabarytowe lub pochodzące z remontu. Wszyscy chcemy korzystać z leśnych ostępów. Wybierając się do lasu oczekujemy natrafić na wspaniałe piękne rośliny, miejsca i zakątki niezmącone stertami śmieci. Lecz cóż zawsze znajdzie się amator szybkiego pozbycia się śmieci, ale czy to popłaca? Pamiętajmy! Wygląd lasu świadczy o nas.