Lista aktualności Lista aktualności

Piknik z leśnikiem w Wipsowie

Obchody tegorocznego Dnia Leśnika, Nadleśnictwo Wipsowo uczciło organizując „Piknik z Leśnikiem”. Wydarzenie zostało zorganizowane dla lokalnej społeczności.

Wydarzenie zostało zorganizowane dla lokalnej społeczności. Na zorganizowanie Pikniku wybraliśmy właśnie nasze święto, ponieważ wypada w lipcu. Jest to idealna pora żeby pokazać, jak życie tętni w Leśnym ogrodzie. Pierwszym punktem programu tego dnia był wykład o bogactwie kwitnących roślin, krzewów, drzew.

Następnym punktem dnia było oddanie gigantycznych rzeźb owoców drzew leśnych . Rzeźby zostały współfinansowane z nabytych jednostek dwutlenku węgla w ramach Leśnych Gospodarstw Węglowych.

Leśne Gospodarstwa Węglowe są jednym z flagowych projektów rozowojowych Lasów Państwach. Projekt zakłada integrację wielu obszarów działań takich jak:

- ochrona środowiska

- nauka

- gospodarka.

Można powiedzieć, że dzieci z ogromnym entuzjazmem przyjęły rzeźby.

W czasie trwania Pikniku odbywały się pokazy strażackie, podczas których strażacy z OSP prezentowali swoje mundury oraz kompletne wyposażenie wozu bojowego do akcji strażackich.

Kulminacją Pikniku była degustacja produktów marki „Dobre z Lasu”. Na stole promocyjnym znalazły się min. przetwory z dziczyzny, miód, zioła oraz łakocie pochodzące z lasu. Piknik jest wydarzeniem dzięki, któremu mamy szansę zwrócić uwagę na to, co spożywamy w swojej diecie. Święto zakończono ogniskiem, przy którym opowiedziano o surviwalu i zachowywaniu się w lesie.

Nadleśnictwo Wipsowo pragnie podziękować wszystkim przybyłym gościom, ponieważ dzięki Wam II Piknik z Leśnikiem był bardzo pozytywnym i udanym świętem.