Lista aktualności Lista aktualności

Popłynęła krew od leśników z Kudyp

Nie można jej wyprodukować, ani niczym zastąpić. Jeżeli możesz - nie zwlekaj, oddaj krew lub jej składniki i uratuj komuś życie lub zdrowie.

Z końcem stycznia bieżącego roku ruszyła ogólnopolska akcja krwiodawstwa "Leśne osocze, Leśna krew". Jest ona odpowiedzią leśników na wciąż bardzo niskie zapasy krwi.

Do akcji włączyli się również pracownicy Nadleśnictwa Kudypy. W miniony piątek do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie wybrało się sześciu śmiałków. Po wstępnej kwalifikacji pięciu z nich udało się do działu pobierania i zasiadło na wygodnych fotelach by oddać krew i jej składniki.

Podsumowując piątkowy pobyt w RCKiK, leśnicy z Kudyp oddali 1350ml krwi pełnej, 500ml płytek krwi oraz 650ml osocza - w tym osocze oraz 450ml krwi pełnej oddali ozdrowieńcy.

Do leśnej akcji oddawania krwi zapraszamy wszystkich chętnych. Każdy, kto może oddać krew i chce dołączyć do naszej akcji - wystarczy, że przy rejestracji przed donacją w dowolnym Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poda hasło akcji "Leśne osocze, Leśna Krew".

W wydaniu pracowników Nadleśnictwa Kudypy, z pewnością to nie ostatnia taka wspólna akcja.
W naszych szeregach są dawcy, którzy od wielu lat regularnie oddają krew, ale też dołączają się nowi dawcy.

Krwi w magazynach jest bardzo mało, a potrzebujących dużo - dlatego wszystkie "żyły" na pokład. Każdy, kto może niech dzieli się tym bezcennym darem.