Lista aktualności Lista aktualności

Porzucili samochód na Polanie Kielarskiej

Polana Kielarska to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców Olsztyna. Bezpośredni, bliski kontakt z przyrodą z dala od miejskiego zgiełku, pozwala zaznać chwili odprężenia i relaksu. Przy polanie znajduje się również miejsce postoju pojazdów.

Usytuowana nad brzegiem jeziora Kielarskiego, oddalona zaledwie około 5 km od granicy miasta,  zaprasza  do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.  Z myślą o obserwatorach natury nad brzegiem jeziora Nadleśnictwo Olsztyn wybudowało  wieżę obserwacyjno – widokową. Na jej bokach zamocowano tablice edukacyjne, opisujące gatunki ptaków, które można zobaczyć w okolicy jeziora.

Niestety nie wszyscy potrafią korzystać z miejsc które mają służyć społeczeństwu, w sposób odpowiedzialny i przyjazny naturze. Przykładem na to, jest zakopany w błocie na środku polany Kielarskiej samochód, który został tam kilka dni temu porzucony. Szlaban odgradzający wjazd na polanę niestety został zniszczony, a „sympatycy przyrody” urządzili sobie rajd samochodowy, który zakończył się najwyraźniej nie po ich myśli. Sprawa została przekazana w ręce policji.