Lista aktualności Lista aktualności

Poznaliśmy najpiękniejszą leśniczówkę

Leśniczówka Złota Góra w Nadleśnictwie Jedwabno to najładniejsza leśna osada na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła leśniczówka Wieczfnia w Nadleśnictwie Dwukoły, a trzecie Leśniczówka Klon w Nadleśnictwie Spychowo.

10 stycznia w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród triumfatorom edycji konkursu na najładniejszą leśną osadę na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Komisja konkursowa uznała, że w roku 2017 na tytuł najpiękniejszej osady zasłużyła Leśniczówka Złota Góra w Nadleśnictwie Jedwabno.

- To ogromna radość, bo w pielęgnację miejsca, w którym mieszkamy wkładamy bardzo dużo serca i pracy – mówili zwycięzcy, czyli leśniczy Jerzy Borowski i jego żona Danuta.

Na drugim stopniu podium stanął leśniczy Stefan Krukowski z Leśniczówki Wieczfnia w Nadleśnictwie Dwukoły.

- Nie ukrywam, że jest to zachęta do dalszych starań, by otoczenie leśniczówki wyglądało jeszcze lepiej – przyznał zdobywca drugiego miejsca.

Trzecie miejsce w konkursie przypadło Jagodzie i Stanisławowi Zapadkom z Leśniczówki Klon w Nadleśnictwie Spychowo.

- Czujemy się dumni, bo w tej osadzie mieszkamy dopiero pięć lat, a już tyle udało się zrobić – mówili leśniczy i jego żona.

Małgorzata Błyskun, zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, dziękując uczestnikom konkursu podkreślała: - Leśniczówki to wizytówki Lasów Państwowych. Cieszę się, że kosztem własnego czasu wolnego poświęcacie się Państwo, by wyglądały one jak najbardziej estetycznie.