Lista aktualności Lista aktualności

Szlachetna paczka z Regionalnej Dyrekcji

Pracownicy biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie zorganizowali „Szlachetną Paczką” dla ośmioosobowej rodziny z Warmii i Mazur. – Cieszymy się, że ich święta będę radosne – mówi inicjator akcji Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Kilkanaście szczelnie wypełnionych m.in.  żywnością, zabawkami, artykułami szkolnymi kartonów trafiło w minioną sobotę do ośmioosobowej rodziny z Warmii i Mazur.  Pani Kasia i Pan Mariusz wychowują sześcioro dzieci w wieku od dwóch do ośmiu lat. Pan Mariusz utracił pracę, ponieważ musiał zaopiekować się dziećmi, w czasie, gdy Pani Kasia po narodzinach najmłodszego dziecka została zatrzymana w szpitalu. Obecnie pan Mariusz pracuje tylko dorywczo, przez co sytuacja finansowa rodziny znacznie się pogorszyła. Rodzice starają się zapewnić dzieciom, to co najpotrzebniejsze, aby nie stały się one ofiarami odrzucenia społecznego wśród rówieśników.

To właśnie rodzinie Pani Kasi i Pana Mariusza postanowili pomóc pracownicy biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, organizując „Szlachetną paczkę”. - „Szlachetna paczka” to wspaniała inicjatywa. Niezwykle się cieszę, że udało się nam zorganizować tę świąteczną pomoc i sprawić, że święta tej rodziny będą radosne – przyznaje Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.