Lista aktualności Lista aktualności

Zawody strzeleckie

5 września odbyły się XXIII Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników organizowane przez Klub Strzelectwa Myśliwskiego „Leśnik” w Olsztynie i Związek Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego – Rada Regionu. Do organizacji zawodów zaangażowani byli również pracownicy Nadleśnictwa Olsztyn.

Drużyny walczyły o Puchar Przechodni Dyrektora RDLP w Olsztynie. Uczestników, sędziów oraz gości przywitał Prezes KSM „Leśnik” Paweł Artych oraz Przewodniczący Regionu Olsztyńskiego ZLP w RP Andrzej Borkowski. Otwarcia zawodów dokonał Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Wojciech Matuszak.

W tegorocznych zawodach wystartowało łącznie 80 zawodników z 17 Nadleśnictw, biura RDLP oraz BULiGL w Olsztynie.  

Drużyną zwycięską w klasyfikacji powszechnej okazała się drużyna z Nadleśnictwa Myszyniec, natomiast w klasyfikacji  open reprezentacja Nadleśnictwa Miłomłyn. Zwycięzców udekorowano medalami. Otrzymali również puchary i dyplomy. Złotą Odznakę Klubu Strzelectwa Myśliwskiego „Leśnik” za zasługi dla Klubu otrzymali: Andrzej Borkowski, Adam Powązka oraz Jan Neugebauer.

Na zakończenie zawodów odbył się POKER strzelecki, gdzie uczestnicy rywalizowali w konkurencji Oś. Zebraną kwotę przekazano na cele charytatywne.