Lista aktualności Lista aktualności

Zdrowie wilka najważniejsze dla leśników

Szybka reakcja leśników i współpraca pomiędzy Nadleśnictwami Nurzec, Krynki i Olsztynek pozwoliła uratować wilka potrąconego przez samochód.

Został znaleziony 10 października przy jednej z lokalnych dróg przez leśniczego leśnictwa Koterka z Nadleśnictwa Nurzec. Miał zranioną i uszkodzoną łapę. Na szczęście otrzymał fachową pomoc udzieloną przez Panią weterynarz, która na co dzień współpracuje z Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt w Krynkach. Tam również przebywał i nabierał sił przed transportem do Napromka.

Stabilny stan wilka umożliwił przewiezienie go wczoraj do ośrodka prowadzonego przez leśników z Olsztynka. Samiec będzie rehabilitowany w specjalistycznej dużej zagrodzie, wybudowanej specjalnie do rekonwalescencji tych drapieżników. Objęty jest stałą opieką weterynaryjną.

Wilk dobrze zniósł drogę z Krynek do Napromka. Utyka na prawą nogę, ale porusza się po wolierze i pobiera pokarm. Liczymy, że w przeciągu kilku miesięcy wróci do swojego naturalnego środowiska  – informuje leśniczy Lech Serwotka, opiekun ośrodka w Napromku.

Przypomnijmy, że wilki są objęte ścisłą ochroną. Obecnie krajowa populacja tego drapieżnika, jak wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego, jest szacowana na ok. 2,3 tys. osobników.