LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Czysty las – czyste łowisko

Czysty las – czyste łowisko

Taki cel przyświecał ostatniemu spotkaniu leśników, wędkarzy, poszukiwaczy militariów oraz turystów dnia 16 października 2022 w rezerwacie „Ostoja bobrów na rzece Pasłęce” - nad Jeziorem Pierzchalskim.

Z inicjatywy Polskiego Związku Wędkarskiego, leśników z Nadleśnictwa Zaporowo oraz sympatyków spędzania czasu na świeżym powietrzu zorganizowano wielkie sprzątanie terenów rezerwatu wokół głównego zbiornika wędkarskiego (Jeziora Pierzchalskiego) oraz brzegów Pasłęki.

Na zaproszenie do wspólnej akcji odpowiedziały okoliczne Koła Wędkarskie z Braniewa, Chruściela, Młynar, Pieniężna i Ornety oraz osoby, którym zależy na czystości otaczającej nas przyrody.
W przedsięwzięciu wzięły udział całe rodziny. Ponad 120 osób podzielonych na grupy, przez ok 3 godziny wysprzątało brzegi zbiornika oraz przyległe tereny leśne. Wynik sprzątania to ok. 50 worków pełnych śmieci, co niestety daje do myślenia jak niektórzy ludzie korzystają z gościnności natury.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Naszej wspólnej akcji i zapowiadamy, że będziemy ją corocznie kontynuować. Zostały ustalone dwa stałe terminy – trzecia niedziela kwietnia oraz pierwsza niedziela października. Do zobaczenia wiosną.