LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Dyplomy dla ZUL

Dyplomy dla ZUL

W dniu 14grudnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Zakładom Usług Leśnych, które przystąpiły do programu „Zdobądź dyplom PIP” . W bieżącym roku audytowi przeprowadzonemu przez Państwową Inspekcję Pracy oddział w Olsztynie poddało się pięć zakładów.

Program „Zdobądź dyplom PIP jest oparty na zasadzie samokontroli, podczas której pracodawca , korzystając ze szkoleń i publikacji Państwowej Inspekcji Pracy, zwłaszcza inspektora, jako eksperta , identyfikuje występujące problemy i nieprawidłowości, ocenia ich skalę oraz określa sposoby i terminy ich wyeliminowania. 

Korzystne jest ciągłe doszkalanie z zakresu BHP, z zakresu prawa pracy. Poznawanie  i utrwalanie zasad organizacji bezpiecznych stanowisk pracy, co pozwala na jak najlepszą ochronę pracy pracowników. Szkolenia są bezpłatne.

Nadleśnictwo współpracując z PIP pilotują inspektorów do prac wskazanych w lesie podczas wykonywanego audytu, udostępniają pomieszczenia do przeprowadzenia szkoleń.

„ Zbyt wiele wypadków zdarza się w lesie. Staramy się nie tylko poprzez  kontrolę Służby Leśnej wpływać na zminimalizowanie wypadkowych zdarzeń. Taki program pozwoli na stosowanie  skutecznej profilaktyki prac leśnych „ – dodaje Adam Roczniak Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie

Dyplomy otrzymali:

  1. ZUL Piotr Michalowski
  2. ZPUH” Rakus” Sebastian Rakwał
  3. ZPUH „Wrzos” Dominik Czekała
  4. PHU „Las i ogród” Tomasz Czarnecki
  5. Usługi Leśne Paweł Mąka

Audyt przeprowadził  Inspektor  Radosław Huczak, a dyplomy wręczał Jarosław Kowalczyk Okręgowy Inspektor Pracy .