LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

KOLEJNY KURS BRAKARSKI ZA OLSZTYŃSKIMI LEŚNIKAMI

KOLEJNY KURS BRAKARSKI ZA OLSZTYŃSKIMI LEŚNIKAMI

Dnia 30 września br. w OW „Widok” w Maradkach zakończył się Regionalny Kurs Brakarski dla pracowników z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Kurs brakarzy drewna okrągłego rozpoczął się w dniu 19 września br. i zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, trwał 70 godzin i obejmował zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Warunkiem ukończenia szkolenia i uzyskania lub podwyższenia uprawnień do legitymowania się umiejętnościami określonej klasy brakarskiej było uzyskanie odpowiedniej oceny łącznej.

Kurs został przeprowadzony przez Instruktorów: Pana Ryszarda Teterycza, Pana Tadeusza Krzemińskiego oraz Pana Grzegorza Morawskiego.

 

Dla uczestników kursu był to czas intensywnej pracy a także gruntownego sprawdzenia nabytej wiedzy, nie tylko w teorii ale również i w praktyce, m. in. podczas ćwiczeń terenowych
na wskazanych powierzchniach leśnych i drewnie przygotowanym przez Nadleśnictwo Mrągowo.

 

Kursanci nabyli jedną z najważniejszych umiejętności w pracy leśnika jaką jest właściwa klasyfikacja i odbiórka drewna zgodnie z normami i warunkami technicznymi obowiązującymi w Lasach Państwowych.

 

Zaświadczenia o uzyskaniu uprawnień do legitymowania się umiejętnościami drugiej i trzeciej klasy brakarskiej otrzymało 30 uczestników kursu. Wyróżniono osoby z najlepszymi wynikami:

Panią Magdalenę Polito z Nadleśnictwa Stare Jabłonki,

Pana Kacpra Sucheckiego z Nadleśnictwa Myszyniec,

Pana Macieja Mastalerza z Nadleśnictwa Jedwabno.

 

Zaświadczenia i wyróżnienia wręczył Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej RDLP w Olsztynie Pan Wojciech Matuszak, gratulując pomyślnego ukończenia szkolenia.