LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Leśnicy uhonorowani za edukację

Leśnicy uhonorowani za edukację

Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali dzisiaj leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

W Sali konferencyjnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie odbyła się dziś niezwykle sympatyczna uroczystość. Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski wręczył leśnikom medale Komisji Edukacji Narodowej. To najwyższe resortowe odznaczenie, które otrzymują nie tylko nauczyciele, ale także osoby zaangażowane w procesy dydaktyczne.

- Widzę wasze mundury w szkołach. Wiem, że prowadzicie lekcje terenowe w lesie. Za wasz wkład w edukację przyrodniczą nie tylko najmłodszego pokolenia należą się wam wielkie wyrazy uznania – powiedział wicekurator Cybulski.

Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. – Edukacja najmłodszego pokolenia to bardzo istotny element działalności Lasów Państwowych – podkreślał Adam Roczniak.

Spotkanie, które odbyło się w siedzibie RDLP w Olsztynie było także okazją do uhonorowania 75-lecia istnienia Ligi Ochrony Przyrody na Warmii i Mazurach. – LOP jest naszym ważnym partnerem w misji, jaką ochrona przyrody – podkreślał dyrektor Adam Roczniak, wręczając pamiątkowy ryngraf Tadeuszowi Pampuchowi, Prezesowi Warmińsko-Mazurskiego Okręgu LOP.