LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

To była już XI wystawa przyrodniczo-łowiecka w Nadleśnictwie Jedwabno

To była już XI wystawa przyrodniczo-łowiecka w Nadleśnictwie Jedwabno

Pogoda sprzyjała, dlatego na wystawę przybyło wielu gości zarówno z naszego regionu jak i z poza jego granic. Głównym celem wystawy była możliwość obejrzenia najpiękniejszych i najciekawszych trofeów łowieckich , które pozyskano w sezonie 2017/2018 w okręgu mazurskim.

Tradycyjnie wyeksponowaliśmy największe i najciekawsze wieńce pozyskane w poprzednim sezonie łowieckim. Po raz pierwszy były to trofea tylko złoto (13 okazów) i srebrno medalowe (40 sztuk). Odrębną ekspozycję stanowiły myłkusy(40 sztuk – „myłkus” – samiec  zwierzyny płowej o porożu zniekształconym na skutek choroby lub okaleczenia), które zawsze cieszyły się  bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród nich było aż 14 srebrno medalowych. Wystawę uzupełniały poroża sarny oraz medalowa oręż dzików.

Prócz możliwości podziwiania ekspozycji na dzieci i dorosłych czekało wiele atrakcji. Zaczynając od pokazu psów myśliwskich, sokolnictwa, poprzez  pokazy maszyn leśnych firmy ZPHU FALCO i aut terenowych firmy ALCAR na różnych edukacyjnych zabawach kończąc. Ponadto rozstawionych było  wiele ciekawych stoisk , na których można było zaopatrzyć się w swojski miód bądź wędlinę z dziczyzny , a także zakupić artykuły wykonane z poroża oraz rzeźby z drewna. Po takiej dawce atrakcji należało uzupełnić energię, dlatego też  przygotowano poczęstunek - gulasz myśliwski lub grochówka, a dla chętnych przy ognisku czekała kiełbaska. Szczególnym punktem imprezy było stoisko promujące projekt Lasów Państwowych pt. „Dobre z Lasu” , na którym można było skosztować wyrobów z dziczyzny.  Nad bezpieczeństwem wystawy czuwała OSP Jedwabno , która dodatkowo wykonała pokaz sprzętu gaśniczego, a także grupa Autrimpus zadbała o edukację z zakresu pierwszej pomocy.