LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Wizyta leśników w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

Wizyta leśników w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

12 czerwca 2018 r. leśnicy odwiedzili pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Podczas spotkania opowiedzieli o pracy leśnika i problemach z jakimi borykają się na co dzień.

Duże wrażenie wywarł zaprezentowany film „Leśna wycieczka”, który pokazał jak niewłaściwe zachowanie się odwiedzających las przeszkadza jego mieszkańcom. Wszyscy obiecali, że będą przestrzegać zasad właściwego zachowania się w lesie, z którymi zapoznali się podczas zabawy z „kołem fortuny” przywiezionym przez panie z Nadleśnictwa Kudypy.  

Podczas spotkania ogłoszono także wyniki konkursu „Co kryje las ?”, który odbył się na przełomie maja i czerwca w zespole Placówek Specjalnych przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Uczestniczyły w nim dzieci przedszkolne i uczniowie klas I -VI przebywający w tym czasie w szpitalu. Dziewięć  najlepszych prac zostało wyróżnionych, a ich autorzy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie. Wszystkie dzieci z okazji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka otrzymały od leśników pluszowe zajączki z najserdeczniejszymi życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia i udanych wakacji. Wspólne zajęcia wzbogaciły wiedzę przyrodniczo-leśną małych pacjentów szpitala.