LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Zanocuj w lesie

Zanocuj w lesie

Zapraszamy do skorzystania z ogólnopolskiego programu „Zanocuj w lesie” w nadleśnictwach zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie.

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę w lesie, zorganizować mikrowyprawę i spędzić jedną lub dwie noce w lesie skorzystaj z obszarów wyznaczonych w każdym z nadleśnictw. Możesz odwiedzić je wszystkie lub wybrać ulubione miejsce. U nas to aż 32 nadleśnictwa położone na Warmii, Mazurach a nawet Kurpiach, jest co odkrywać!

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [kliknij, aby przejść do mapy] oraz z poziomu aplikacji mBDL (Pobierz - Android) lub (Pobierz - iOs), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Szczegółowe informacje, dodatkowe mapy i materiały znajdziecie bezpośrednio na stronie wybranego nadleśnictwa w zakładce Turystyka

Uwaga zanim wyruszysz na wyprawę koniecznie zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru http://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program-zanocuj-w-lesie/regulamin-korzystania-z-obszarow-objetych-programem http://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program-zanocuj-w-lesie/regulamin-pozostalych-obszarow-objetych-programem-201ezanocuj-w-lesie201d
  2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link do bezpiecznego korzystania z lasu na czaswlas.pl] 
  4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  5. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link znajdziesz na stronie  internetowej nadleśnictwa, na terenie którego zanocujesz] oraz przesłanie go na adres [link znajdziesz na stronie internetowej  nadleśnictwa, na terenie którego zanocujesz] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Programu „Zanocuj w lesie”, powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Pytania dotyczące Programu „Zanocuj w lesie”

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Jeśli uprawiasz turystykę na obszarach leśnych lub traktujesz środowisko leśne rekreacyjnie, Twoje opinie są dla nas bardzo cenne, pozwolą nam udoskonalać ofertę turystyczną i udostępniać las z pożytkiem dla Ciebie i troską o stan leśnej przyrody. Ankieta jest całkowicie anonimowa. Dziękujemy za wypełnienie. Zachęcamy do rozpowszechniania.

PRZEJDŹ DO ANKIETY