LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Zapraszamy na Mławski Szlak Turystyczny

Zapraszamy na Mławski Szlak Turystyczny

W ramach obchodów rocznicy bitwy pod Mławą 27.08.2022r. zainaugurowany zostanie Mławski Szlak Turystyczny.

W tym dniu na trasie szlaku odbędzie się MARSZ OBROŃCOM MŁAWY i RAJD OBROŃCOM MŁAWY. Zbiórka o godzinie 10.00 na parkingu przy Rondzie Flagi Polskiej w Mławie. https://www.mlawa.pl/artykul/zapisz-sie-na-rajd-obroncom-mlawy.
                Wytyczony przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Mazowsze” szlak dedykowany jest przede wszystkim turystyce pieszej i rowerowej, przebiega przez tereny Mławy, gmin Iłowo-Osada, Lipowiec- Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna oraz Nadleśnictwa Dwukoły, utworzony w oparciu o przebieg już istniejącego szlaku walk wrześniowych 1939 roku  wyznaczonego przez PTTK w 1979r. Najważniejszymi elementami szlaku są znajdujące się wzdłuż jego trasy oryginalne fortyfikacje – w tym schrony bojowe i transzeje z okresu II  wojny światowej. Trasa szlaku w znacznej części przebiega przez porośnięte lasami Wzniesienia Mławskie , a w pobliżu Dwukół można podziwiać przyrodę w rezerwacie Góra Dębowa do którego wstęp umożliwia szlak pieszy na Górę Dębową.  Na szlaku i w jego pobliżu poprzez odwiedzenie wybranych ze 150 atrakcyjnych miejsc  można zdobywać punkty i w efekcie odznakę Mławskiego Szlaku Turystycznego. Umożliwia to aplikacja mobilna dostępna w Sklepie Play.

                Również w ramach obchodów rocznicy Bitwy pod Mławą 27.08.2022r w parku miejskim o godzinie 12.00 rozpocznie się PIKNIK HISTORYCZNY w którym weźmie udział  Nadleśnictwo Dwukoły . Zapraszamy do odwiedzenia naszego sektora . Zaprezentujemy wystawę LEŚNICY W OBRONIE OJCZYZNY , zainscenizujemy partyzanckie obozowisko i przygotujemy liczne atrakcje dla najmłodszych.

               

Materiały do pobrania