Aktualności związków zawodowych Aktualności związków zawodowych

Sprawozdanie reprezentantów RDLP Olsztyn w Turnieju Szachowym o puchar Przewodniczącego ZLPwRP

W dniach 20-23.09.2021 odbyły się na terenie ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie (RDLP w Poznaniu) XXVIII Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników o Puchar Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej. Tradycyjnie zawody objął patronatem Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, który również ufundował puchar i nagrody dla najlepszej drużyny.

RDLP Olsztyn reprezentowana była przez dwie drużyny, składające się z następujących zawodników: Dziadoń Piotr , Marek Wawer (Nadleśnictwo Srokowo), Grzegorz Klimek (Nadleśnictwo Nidzica) – RDLP Olsztyn, Paweł Stypik (Nadleśnictwo Srokowo), Marek Sieniuć (Nadleśnictwo Górowo Iławieckie) –RDLP Olsztyn II.

W mistrzostwach łącznie uczestniczyło 21 drużyn a w nich 49zawodniczek i zawodników. Zawody w tym roku z przyczyn epidemiologicznych miały charakter krajowy (w latach poprzednich w mistrzostwach uczestniczyli również szachiści-leśnicy z Węgier, Chorwacji i Rumunii). Ilość zawodników również była ograniczona do maksymalnie 50 z uwagi na obostrzenia związane z wirusem SARS -CoV-2.

Wyniki indywidualne zawodników z RDLP w Olsztynie :

3. Dziadoń Piotr

13. Marek Wawer

19. Grzegorz Klimek

29. Paweł Stypik

45. Marek Sieniuć

 

Wyniki zmagań drużynowych:

1. RDLP Szczecinek,

2. Radom,

3. RDLP Olsztyn.

17. RDLP Olsztyn II

 

Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są pod adresem :

http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_3765/index.html

 

Zawody jak zwykle odbyły się w miłej atmosferze. W dniu przyjazdu zawodników odbył się również turniej szachów błyskawicznych tzw. „blitz” w którym udział wzięło 40 zawodników. Turniej ten miał kategorię OPEN co oznacza, iż w turnieju mógł wziąć udział każdy.

Szczegółowe wyniki turnieju szachów błyskawicznych dostępne są pod adresem:

http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2863/index.html

 

Zdobycie dwóch brązowych medali (w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej) należy uznać za niewątpliwy sukces. Był to najlepszy występ naszych zawodników w historii Mistrzostw Polski Leśników w Szachach.

Szczegółowa relacja z mistrzostw dostępna jest na stronie Związku Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej:

http://zlpwrp.pl/blog/2021/10/27/xxviii-szachowe-mistrzostwa-polski-lesnikow-o-puchar-przewodniczacego-zwiazku-lesnikow-polskich-w-rzeczypospolitej-polskiej-2/

 

Pragnę złożyć gorące podziękowania dla Pana Dyrektora za możliwość reprezentowania RDLP Olsztyn oraz oddelegowanie na mistrzostwa.