LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

O lasach i unijnych funduszach

O lasach i unijnych funduszach

Lasy w zarządzie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie mają być jeszcze bardziej atrakcyjne dla wszystkich, którzy lubią spędzać w nich wolny czas. Dlatego olsztyńscy leśnicy szkolili się dzisiaj w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

17 października w Olsztynie odbyło się szkolenie „Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2020+”. Wzięli w nim udział przedstawiciele 32 nadleśnictw, wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. – Funkcja społeczna lasu jest tak samo ważna, jak funkcja gospodarcza, czy ekologiczna. Rosnące zainteresowanie społeczeństwa aktywnym spędzaniem wolnego czasu w lesie stawia przed nami poważne wyzwanie – mówił otwierając szkolenie Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. – Dlatego tak ważne jest, abyśmy w kolejnych latach rozbudowywali infrastrukturę turystyczną, korzystając przy tym ze środków unijnych.

Sylwia Jaskulska, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego również zachęcała leśników do sięgania po unijne pieniądze w ramach programu regionalnego na lata 2021 – 2027. – Lasy to niemal jedna trzecia powierzchni województwa warmińsko-mazurskiego wszystkim nam zależy, aby to wspólne dobro było jeszcze bardziej atrakcyjne dla wszystkich – podkreślała wicemarszałek Jaskulska.

W poprzednich latach olsztyńscy leśnicy także korzystali z finansowego wsparcia funduszy europejskich. Dzięki unijnemu zastrzykowi gotówki, np. leśnicy z Nadleśnictwa Orneta zbudowali kładkę spacerową nad rzeką Wałszą, czyniąc to miejsce jedną z turystycznych pereł lasów w zarządzie RDLP w Olsztynie.