Wydarzenia Wydarzenia

17 maja biegamy w Wichrowie

Urząd Miejski w Dobrym Mieście, Nadleśnictwo Wichrowo, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście, Stowarzyszenie Przyrodnicze „Zielona Warmia” oraz OSIR w Dobrym Mieście już po raz trzeci zapraszają wszystkich chętnych do udziału w imprezie biegowej – Biegiem po Wichrowskich Lasach.

Od tego roku rozpoczyna ona cykl trzech biegów na dystansie 10 km, które odbędą się w warmińskich miastach: Dobrym Mieście, Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie.

 

Cykl Grand Prix Warmii to propozycja dla mieszkańców naszego regionu, którzy coraz liczniej i systematycznie podejmują wysiłek związany z pokonywaniem biegiem dziesiątek, a czasami setek kilometrów w pięknych okolicznościach warmińskiej przyrody. Poprzez Grand Prix chcemy zwrócić uwagę na to, co na Warmii najpiękniejsze – przyrodę, niesamowite zabytki, a przede wszystkim radosnych i optymistycznie nastawionych do życia mieszkańców. Gościnne słowa zaproszenia kierujemy też do osób spoza naszych okolic, bo naprawdę warto poznać tutejsze tereny biegowe – zarówno leśne, jak i miejskie. 

Kolejne spotkanie w Wichrowie to okazja do pobicia rekordu trasy, ale również do poprawienia swojego wyniku.  Nie trzeba nikogo przekonywać, że trochę ruchu, czas spędzony z rodziną czy znajomymi to inwestycja w swoje dobre samopoczucie i zdrowie.

   

Trasa „Biegiem po Wichrowskich Lasach" wiedzie ścieżkami edukacyjnymi Nadleśnictwa Wichrowo, zapewniając uczestnikom kontakt z naturą. Tereny leśne przeplatają się z łąkami, czyniąc trasę urozmaiconą i ciekawą. Atrakcyjne nagrody czekają nie tylko na zwycięzców w każdej kategorii płciowej i wiekowej (18-34, 35-50 i 50+), ale zostaną również rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończą bieg.

 

Na imprezę zapraszamy nie tylko chętnych do wzięcia udziału w biegu, ale także dzieci, młodzież i wszystkich miłośników przyrody. Przy stoisku Nadleśnictwa każdy będzie mógł dowiedzieć się ciekawych informacji o wichrowskich lasach, wziąć udział w konkursie wiedzy przyrodniczej oraz aktywnie spędzić wolny czas blisko natury.

 

Impreza odbędzie się 17.05.2014 w godzinach 9.00-14.00 na trasach wyznaczonych w Nadleśnictwie Wichrowo. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście  http://www.gimpub.net/biegamy

 

Serdecznie zapraszamy!