Wydarzenia Wydarzenia

Europejska Noc Naukowców 2016

Europejska Noc Naukowców odbywa się co roku w całej Europie w czwarty piątek września. W 2016roku te popularnonaukowe imprezy odbędą się w piątek30 września Imprezy są wspierane przez Komisję Europejską jako część "Działań Marie Skłodowska-Curie": programu UE, który pomaga w rozwoju europejskich karier naukowych.

W tym roku Szkatułka z lasem otworzy się na jeszcze więcej atrakcji prosto lasu. Leśnictwo jest nauką interdyscyplinarną czyli łączy w sobie dorobek wielu dziedzin naukowych. Leśnicy w swojej pracy korzystają z praktycznych rozwiązań wypracowanych przez pracowników leśnych uczelni i instytutów badawczych. Jednak na samym początku, zanim zostaniecie leśnymi naukowcami lasy trzeba dotknąć i bezpośrednio doświadczyć. W naszym interaktywnym Mobilnym Punkcie Edukacji Przyrodniczej można wszystkiego dotykać, trzeba uważnie obserwować, słuchać i odważnie dyskutować. Zadaniem "Lasu w Szkatułce" jest pobudzenie do aktywności i samodzielnego odkrywania tajemnic i piękna ekosystemów leśnych oraz pokazanie wkładu pracy i zaangażowania leśników w zwiększanie bioróżnorodności. U nas dowiecie się: dlaczego mokradła są cenne? Jak należy dbać o torfowiska? Ile wody potrzebują drzewa? Jak leśnicy dbają o zasoby wodne?

Z leśnej szkatułki dodatkowo wyśpią się nowe atrakcje:

-sensoryczne zgadywanki

- zmysłowa leśna ścieżka

-drewno na okrągło

Warsztat z leśnikiem pt. Leśna sieć. Polegają na wspólnym budowaniu sieci zależności pokarmowych jakie zachodzą w lesie. Podczas warsztatu uczestnicy dowiadują się jak funkcjonuje ekosystem lasu i czym jest ekologia. Jednorazowa na warsztat mogą się zgłosić max. 32 osoby wiek uczestników od 10 lat. 

Więcej informacji na:

http://www.nocnaukowcow.olsztyn.pl/strona-glowna/

http://www.nocnaukowcow.olsztyn.pl/fileadmin/user_upload/documents/program.pdf

https://www.facebook.com/events/1041545289292533/