Wydarzenia Wydarzenia

Zawody w biegach na orientację

Nadleśnictwo Olsztynek zaprasza 26 kwietnia 2014 r. na imprezę plenerową „Biegaj z nami …”. pod hasłem: „Biegaj z nami, 90 lat o las już dbamy”.

  Impreza  przebiegała będzie zgodnie z następującym porządkiem:
      
 11:00                  Start pierwszego zawodnika biegu na orientację.
 10:00 – 13:00     Konkurs o tematyce leśnej.   
 13:00                  Spacer, w trakcie którego leśnicy opowiedzą na czym polega ich praca.
 14:30                     Zakończenie, dekoracja zwycięzców  konkursu  i biegu na orientację

          W czasie imprezy będzie możliwość obejrzenia nowej wystawy w „Leśnej Szkatułce"  - mobilnym stoisku edukacyjnym. Następnego dnia wystawę tę oglądali będą warszawiacy na Polach Mokotowskich podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi.

          Konkursowe zmagania odbędą się w grupach:
- uczniowie szkół podstawowych,
- uczniowie gimnazjów,
- pozostali uczestnicy

          Zawody w biegu na orientację mają charakter popularyzacyjny. Samodzielny udział dzieci od 11 roku życia(K/M-12). Dzieci z rocznika 2004 i młodsze zapraszamy do udziału w biegu na orientację w kategorii rodzinnej wraz z rodzicami                      lub opiekunami.  
 W celu promocji biegu na orientację wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Olsztynek  wyłonieni zostaną mistrzowie szkół w biegu  na orientację.
       Prosimy o  zgłoszenie uczestników biegu na orientację zgodnie z regulaminem       do 23 kwietnia 2014 r.  W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, szkołę (w przypadku ucznia).
            
           Lokalizacja imprezy:   polana odległa ok 100 m od drogi na Świerkocin                ( 500 m od drogi  58, Olsztynek – Jedwabno). Dojazd oznaczony będzie
od skrzyżowania na Świerkocin.

                 Zachęcamy do udziału w imprezie, edukacyjnie bądź sportowo.