LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Bezpieczne Wakacje

Bezpieczne Wakacje

Również w tym roku leśnicy z Nadleśnictwa Olsztyn przyłączyli się do festynu edukacyjnego „Bezpieczne Wakacje” organizowanego przez Komendę Miejską Policji oraz Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Na plażę nad Jeziorem w Tumianach zaproszonych zostało kilkuset uczniów szkół podstawowych powiatu olsztyńskiego. W programie spotkania znalazło się wiele atrakcji m.in. nauka udzielania pierwszej pomocy,  konkursy sportowe, porady zdrowotne i wiele innych. W towarzystwie zaangażowanych służb mundurowych znaleźli się również Leśnicy, którzy przygotowali hasła i pogawędki odnoszące się do tematu ekologii i bezpiecznego zachowania się  w lesie podczas wakacji.

- Przy okazji takich spotkań chcielibyśmy nauczyć dzieci jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia np. gdy zobaczą pożar w lesie. – mówili Leśnicy.

Dzieci mogły również zmierzyć się z leśną ścieżką zdrowia, by przekonać się „na własnej skórze", że las jest miejscem przyjaznym pod warunkiem wcześniejszego przygotowania się do wędrówek i rozsądnego korzystania z jego dóbr.

Pogoda dopisała, co jeszcze bardziej utwierdziło nas w przekonaniu, że warto spędzić kilka chwil na świeżym powietrzu i przez chwilę zatrzymać się przy temacie bezpiecznych wakacji.