LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Inwestycje w Wilczym Szańcu

Inwestycje w Wilczym Szańcu

Zarządzany od dwóch lat przez Lasy Państwowe „Wilczy Szaniec” dynamicznie się zmienia. W tym roku leśnicy planują kolejne inwestycje.

Zaplanowane na bieżący rok pracy remontowe w byłej wojennej kwaterze Hitlera już się rozpoczęły. - Przebudujemy drogę publiczną i zbudujemy dodatkowy pas ruchu dla turystów wjeżdżających do ośrodka. Rozebrany zostanie stary pawilon kasowy, a w jego miejscu powstanie nowy z pomieszczeniami socjalnymi – opowiada Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo. To oczywiście nie koniec zaplanowanych na ten rok inwestycji. Nadleśnictwo Srokowo, które administruje od dwóch lat Wilczym Szańcem, zapowiada budowę parkingu dla jednośladów. - Przewidujemy też prace modernizacyjne i utrzymaniowe w kilku historycznych schronach – dodaje Piotrowicz.

Dodatkowo kończą się prace projektowe i uzyskiwanie pozwoleń na budowę inwestycji planowanych na przyszłe lata. Chodzi m.in. modernizację i rozbudowę budynku hotelowo – restauracyjnego, budowę pawilonu obsługi turystów (przewodnicy, biuro, sklep z wydawnictwami, informacja turystyczna, pomieszczenia socjalne dla turystów), budowę pawilonu gastronomicznego, przebudowę parkingów dla samochodów osobowych i autokarów, przebudowę pola biwakowego  z przystosowaniem dla kamperów, modernizację dwóch schronów i połącznie ich dla potrzeb ekspozycyjnych (wystawa muzealna, kino).