LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Leśna kropla krwi z kolejnym sukcesem

Leśna kropla krwi z kolejnym sukcesem

23 maja 2024 r. kolejna już, trzecia edycja zbiórki krwi przy siedzibie Nadleśnictwa Iława osiągnęła wynik, jakiego jeszcze nie mieliśmy. To wynik pracy połączonych sił Iławskich Leśników i Policjantów z KPP Iława.

Śmiało możemy mówić o sukcesie. W odpowiedzi na zaproszenia i ogłoszenia w lokalnych mediach zarejestrowało się aż 83 chętnych do przekazania krwi. Ostatecznie, po badaniach, honorowo krew oddało 73 krwiodawców, tym samym zebraliśmy 35,1 litrów płynu którego nie da się wyprodukować, a który ratuje życie. Taki wynik przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

Na zaproszenie licznie odpowiedzieli członkowie HDK „Szwed” z lubawskich zakładów IKEA na czele z Adamem Jaguckim. Dziękujemy, że byliście w tak licznym gronie. Nie sposób nie wspomnieć o naszych Koleżankach i Kolegach z Nadleśnictw: Lidzbark, Susz, Dwukoły, Korpele, Spychowo, Młynary, Stare Jabłonki i Jamy (RDLP Toruń). Dziękujemy i zapraszamy za rok. Na apel odpowiedziały, jak zawsze, Iławskie służby mundurowe: Straż Ochrony Kolei, Państwowa Straż Pożarna, Policja, Zakład Karny, Izba Celno – Skarbowa oraz Druhowie z okolicznych OSP. Na Was zawsze można liczyć. I najważniejsze: honorowi krwiodawcy z Iławy i okolic, którzy po prostu przyszli podzielić się swoją krwią.

 Nie byłby to możliwe bez tych, którzy nas wspierali. Czas zatem na podziękowania:

Przede wszystkim dziękujemy Paniom pielęgniarkom z rejestracji i poboru, pracowały nieprzerwanie przez 6 godzin, żeby nikt chętny nie odszedł z przysłowiowym kwitkiem. Podziękowania składamy dla OSP Iława. Tradycyjnie Wasza grochówka była doskonała i dodawała sił. Wsparł nas również iławski oddział firmy POL-MAK. Słowa podziękowania kierujemy również dla Komendanta, Zastępcy Komendanta i Strażaków z Komendy Powiatowej PSP Iława za wsparcie w organizacji i obecność. Dziękujemy również iławskim mediom, które rozpowszechniły informację o zbiórce na swoich łamach, szczególnie Radiu ESKA Iława za opiekę medialną.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością Iławscy samorządowcy: Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, I Vice Burmistrz Iławy Dorota Kamińska, oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Maciej Mikołajczyk, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Krzysztof Słowiński. Wam również dziękujemy za obecność.

Dziękujemy i już dziś zapraszamy do kolejnych edycji: co roku w maju będziemy na Was czekać.