LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Ostatni dzień zimy w Leśnym Arboretum

Ostatni dzień zimy w Leśnym Arboretum

Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach - ten jedyny w Polsce północno-wschodniej ogród botaniczny, miejsce wyjątkowe w skali całego kraju obchodzi w tym roku 30-lecie swojego powstania.

 

 

Arboretum zostało założone w roku 1989 z inicjatywy leśników zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Leśnym. Ogród zajmuje powierzchnię 15 ha i składa się z trzech działów: flory polskiej, flory obcego pochodzenia oraz lasu naturalnego. Zadaniem Arboretum jest rozpowszechnianie wiedzy na temat gatunków roślin, ukazywanie ich różnorodności i piękna. W kolekcjach ogrodu znajduje się ponad 1000 gatunków i odmian drzew i krzewów – zarówno rodzimych jak i obcego pochodzenia. Ogród pełni również funkcje ochrony ex-situ, w kolekcjach znajduje się wiele roślin chronionych, prowadzone są liczne badania naukowe. Rocznie Arboretum odwiedza blisko 15 000 turystów z kraju i zagranicy.

Zimą ogród jest niedostępny dla zwiedzających, panuje w nim cisza i spokój. Ośnieżone drzewa, zasypane śniegiem dróżki i kładki prezentują się po prostu pięknie. Z myślą o wszystkich którzy chcieliby zobaczyć ten niezwykły las również zimą, Nadleśnictwo Kudypy przygotowało specjalny film. Białe, zasypane śniegiem Arboretum.

A od jutra już wiosna !!!