LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Święto Lasu

Święto Lasu

Tegoroczne obchody Święta Lasu zbiegły się z wyjątkową, setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W symbolicznym z tej okazji sadzeniu lasu udział wzięli przedstawiciele wielu instytucji.  Byli wśród nich samorządowcy: delegaci Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście, Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim, Urzędu Gminy w Lidzbarku Warmińskim. Służby mundurowe reprezentowali strażacy z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim oraz policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Najliczniejszą reprezentację służb mundurowych stanowili jednak żołnierze z trzech jednostek zlokalizowanych w Lidzbarku Warmińskim, czyli: 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, Jednostki Wojskowej 3411 oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień. Obecni byli również duszpasterze z dobromiejskich parafii: Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych oraz Świętej Faustyny.

Pogoda tego dnia nie rozpieszczała sadzących - lało jak z cebra, jednak taka aura sprzyjała młodym, sadzonym drzewkom. Pomimo przemokniętych butów i ubrań dobre humory dopisywały, a w miejscu posadzonego lasu stanęła pamiątkowa tablica.